mazzari

Mazzari: Barca na mësoi si luhet futbolli

Trajneri i Napolit, Walter Mazzarri, u ka thënë lojtarëve të tij të mësojnë më shumë se sa të dëshpërohen pas disfatës 5-0 nga Barcelona në trofeun Joan Gamper.

Cesc Fabregas, Seydou Keita, Pedro dhe Lionel Messi, i cili shënoi dy gola, u shkruan në listën e golashënuesve në ndeshjen e mbrëmshme në Camp Nou, derisa italianët dështuan të tregojnë ndonjë ndikim.

“Ne duhet të marrim shumë gjëra nga ky mësim kundër Barcelonës. Edhe kur ata ishin 5-0 ata ende na sulmonin. Ne ishim në ndeshje për pak më shumë se 30 minuta, por kur ata kaluan 2-0 kjo vërtet na lëndoi neve”.

“Dua t’i jap komplimente Pep Guardiolës për urinë që ka rrënjosur te lojtarët e tij. Barcelona ka një ekip të shkëlqyeshëm, i cili është ndërtuar për shumë vite dhe nuk mund ta krahasoni atë me askënd”, ka thënë Mazzarri për Sky Sport Italia pas ndeshjes.

Napoli takohet me Genoan gjatë të dielës në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Serie A.