Manchester Unitedit, me super ofertë për Fabregasin

Manchester Unitedit, me super ofertë për Fabregasin

Manchester Unitedit, me super ofertë për FabregasinSipas tabloidit britanik, selektori në largim i Holandës e ka shndërruar yllin spanjoll në objektivin kryesor të tij, për transferim gjatë afatit kalimtar të verës.

Fabregas spekulohet se do të largohet nga Barcelona si pjesë e ndryshimeve që do të bëhen në skuadër nga trajneri i ri Luis Enrique.

Dhe, interesimi për të nuk mungon. Disa ditë pasi filluan të qarkullojnë zëra rreth rikthimit të tij në Arsenali, tani raportohet se Manchester United është i gatshëm të ofrojë plot 49 milionë euro për transferimin e Fabregasit.

Gjiganti nga Old Trafford është në kërkim të përforcimeve për edicionin e ardhshëm pas rezultateve të dobëta të stinorin që lamë pas.