Lyoni dhe Paris Saint-Germaini ndahen me barazim 1-1

Lyoni dhe Paris Saint-Germaini ndahen me barazim 1-1

Lyoni dhe Paris Saint-Germaini ndahen me barazim 1-1Lyoni dhe Paris Saint-Germaini kanë luajtur baras (1-1) në kryendeshjen e javës së 24 të Ligue 1.Në takimin e zhvilluar në Stade de Gerland, ekipi nikoqir kaloi në epërsi në pjesën e parë me anë të Clinton N’jie (31’).

Për ta shpëtuar kampionin nga humbja, u përkujdes Zlatan Ibrahimovic nga pika e bardhë (69’).Barazimi ishte në favor të Lyonit që vazhdon ta kryesojë kampionatin francez.

Paris Saint-Germaini është në vend të tretë me dy pikë prapa liderit dhe me pikë të barabarta me Marseille që gjendet në vend të dytë.