lukaku_626653t

Lukaku: Chelsea, ëndërr e realizuar

Transferi i ri i Chelseat, Romelu Lukaku e ka quajtur klubin e tij të ri ëndërr të realizuar, pas zyrtarizimit të kalimit të tij në Stamford Bridge.

“Ishte një ëndërr që u bë realitet. Unë kam ëndërruar që të luaj këtu që nga mosha 10 vjeçare. Kam ëndërruar që të shtrëngoj duart me John Terryn, Frank Lampard dhe Didier Drogban, është fantastike që jam këtu”.

“Unë thjesht dua të fitoj tituj dhe këtë edhe do ta bëj në këtë klub plot ambicie dhe lojtarë me përvojë të madhe”, u shpreh Lukaku.