Joachim Low

Loew: Goetze luan ndaj Brazilit

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Loew ka zbuluar se Mario Goetze ka gjasa të mëdha që të luajë ndaj Brazilit në miqësoren që zhvillohet nesër.

“Unë kam shtatë pozicione ku e di kush do të luajë, por po mendoj edhe për katër. Do të bëj ndryshime dhe Goetze mund të luajë”.

“Ai është i jashtëzakonshëm, ka vizion të mirë për lojë dhe mund të bëjë pasime vdekjeprurëse”, tha Loew. /