Lionel Messi mund ta fitojë Kupën e Botës

Lionel Messi mund ta fitojë Kupën e Botës

Lionel Messi mund ta fitojë Kupën e Botës Pele ka thënë se Lionel Messi mund ta fitojë Kupën e Botës dhe shtoi se lojtari i Barcelonës është ende një prej emrave të mëdhenj të futbollit.

27 vjeçari ishte pranë ngritjes së trofeut prestigjioz këtë verë, por Gjermania në vazhdime ishte më e fortë.

“Natyrisht, Messi mund ta fitojë Kupën e Botës. Messi është lojtar shumë i balansuar dhe ai është një lojtar në gjendje të përkryer fizike. Unë nuk kam dyshime se ai ende do të kërkojë trofeun edhe në Botërorin tjetër”.

“Humbja në finalen e Brzilit vetëm se e ka bërë atë edhe më të fortë dhe ai do ta tregojë këtë në Botërorin në Rusi”, u shpreh Messi.