drogba

Kontratë e re për Drogba?

Sulmuesi i Bregut të Fildishtë, Didier Drogba, raportohet se ka në tavolinë një kontratë të re nga Chelsea.

Arritja e supozuar e Romelu Lukaku te Chelsea do të shkaktonte një tepricë sulmuesish në ekip, dhe kjo ka ngritur spekulime për të ardhmen e lojtarëve si Drogba, Nicolas Anelka, Salomon Kalou dhe Florent Malouda, karriera e të cilëve është në dyshime nën drejtimin e trajnerit të ri Andres Villas-Boas.

Nëse ndonjëri prej tyre do të duhet të largohet, ai nuk do të jetë Drogba, shkruan PA Spor Sipas këtij mediumi, Blutë tashmë i kanë bërë ofertë sulmuesit për të vazhduar kontratën e cila skadon verën e ardhshme.