Juventusi pas sulmuesit David Villas

Juventusi pas sulmuesit David Villas

Juventusi pas sulmuesit David VillasJuve i është bashkuar garës në tentim për të transferuar sulmuesin e parrehatuar të Barcelonës, David Villa.

Sport shkruan se Villa ka kërkuar nga trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova, ta lejojë të largohet këtë muaj, me Arsenalin dhe Manchester Cityn që po i përcjellin zhvillimet nga afër.

Megjithatë, një lëvizje në Torino nuk mund të përjashtohet, ku Juventusi është i gatshëm të garojë me rivalët anglez për sulmuesin, nëse Barca do të lejojë largimin e tij me një çmim të arsyeshëm.