Ja si e bënë të qesh gazetarja serbe, Albin Kurtin

Ja si e bënë të qesh gazetarja serbe, Albin Kurtin

Ja si e bënë të qesh gazetarja serbe, Albin Kurtin Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka qenë tejet i gëzuar pas marrëveshjes me Bllokun LDK, AAK dhe Nisma.

Por, Kurti nuk ka mundur ta mbaj vetën së qeshuri kur një gazetare serbe i parashtroi pyetje kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj lidhur me atë se në Qeverinë e Kosovës do të jetë ‘Lista serbe dhe Vetëvendosja’.

Gazetarja serbe: “Zotëri Haradinaj, si funksion Srpska lista bashkë me Vetëvendosjen bashkë në Qeveri”.

Haradinaj: Ne më 10 qershor e kemi një projekt të përbashkët me Lëvizjen Vetëvendosje , ‘jo Thaçi 3’
Në të njëjtën kohë ne të gjithë në Kosovë pajtohemi që komunitetet etnike me i marrë përgjegjësitë e tyre. E kemi mirëpritur pjesëmarrjen e komuniteteve dhe Listës Srpska dhe interesi ynë është integrimi i tyre”, ka thënë ai. /Indeksonline/

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=ie5uAa7Pw7w”]