HBPRCLwn_Pxgen_r_1100xA_949708_thumb_large

Huntelaar mbetet në Schalke

Schalke pret që Klaas-Jan Huntelaar të respektojë kontratën e tij dhe të injorojë interesimin nga Rubin Kazani. 

Klubi rus thuhet se ka ofruar 14 milionë euro për reprezentuesin holandez.

Por, drejtori sportiv i Schalkes, Horst Heldt nuk mendon se Huntelaar dëshiron të largohet nga Veltins Arena. “

Kemi marrë ofertë nga një klub rus. Rubin ka shfaqur interesim për transferimin e Huntelaarit. Por, për aq sa di unë, ky transferim është refuzuar. Klaas-Jan do të mbetet në Schalke”, tha Heldt për Sport Bild.