Gjergj Dedaj kundërshtar politik i Thaçit

Dedaj, një ditë pas shkarkimit nga posti i zëvendësministrit të Transportit thotë se tash është momenti për t’i thënë ato që i ka heshtur për 11 vjet. “Kur ky njeri dëshiron të ma marrë fytyrën mua dhe t’i lajë duart me gjakun tim, atëherë do të ketë shumë telashe me mua, personalisht Hashim Thaçi”, u shpreh Dedaj.

Në këtë post, Dedaj u emërua të premten e kaluar, duke provokuar kështu një sërë shkrimesh në shtypin e Prishtinës.

Kryetari i PLK-së u denoncua si keqpërdorues i mjeteve financiare sa mbante postin e zëvendësministrit të Punës. Kjo situatë duket se shtyu kryeministrin Thaçi që ta shkarkojë atë.

Dedaj për të përditshmen Express citohet të ketë thënë “Prej këtij momenti jam kundërshtar politik i Hashim Thaçit. Jo i PDK-së, jo i Qeverisë së Kosovës, jo i partive politike, por vetëm kundërshtar i Hashim Thaçit”, ka deklaruar Dedaj për Express.

“Unë do të kem përballje vetëm me Hashim Thaçin, të cilin e ftoj që brenda javës së ardhshme ose të më kërkojë falje publike ose të më presë në takim sy me sy. Përndryshe, do ta flas atë që e kam heshtur që 11 vjet”, u shpreh Dedaj, duke shtuar se ka heshtur për hir të interesave nacionale.

“Kam heshtë për shkak të Kosovës, me ja shpëtue fytyrën vendit, UÇK-së dhe Hashim Thaçit. Kur ky njeri dëshiron me ma marr fytyrën mua, e me i la duart me gjak timin, atëherë ka me pas telashe me mua personalisht Hashim Thaçi”, ka deklaruar kryetari i PLK-së.

Duke folur për akuzat ndaj tij, për avancat sa ka punuar në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Dedaj tha se për të gjitha tashmë i ka dhënë shpjegimet dhe dokumentacionet. /Express/

 • londi

  si profesor ke qen shume i mire po si politikan nuk di shume po per thaqin qitjav ne drite se ma ju ka dal faqja e zeze jan mlu me ngjyr te zez dhe nuk do te zbardhnen ma kta mafi politikanesh

 • sami

  eeeeeeeeeeeeeeee na duhet me u prish mes veti duhet me u rreh me u vra e tani e tregojna te verteten a pse hjek populli ajo nuk po i intereson kerkujt deri sa po jeni ne karrike te but e ti zotri dedaj nese ja fal dikujt gabimin per ni kerkim falje esht dobsi e madhe per ty se u shfrytsu populli ,u rrejt,u vjedh etj.nese je burr mos e le meta perly gjakun kerkan pra qou e fole te verteten nese jo ateher edhe serbet nidit do te kerkojn falje e je te koki ata qe po jau felkeni ato krime qe vujn nanat per bijt e tyre ju uroj fat ne te verteten

 • bajram

  Kisha pas qef qe edhe vet Dedaj te lexon ket shkrim nje Qen qe han me qen bash qe 11 vjet aj prap do te jet qen, qe keshtu prap do te jesh Qasi Qeni siq ke qen qe 11 vjet

 • Hysen Neziri

  O GJEGJ DEDA ËMRIN EKI SHUM TE MADH E MERITEN SHUM TE VOGËL POR AUTORITET SKI ASPAK E I NDERUM SJE ASNI GRIM PO QYSH KSHTU NJE KRYTAR I NJE PARTIJE KAQ TE DOBT SI NUKMUNET MEMOR ASNJE ULSE NE PARLAMENT DEL E BON KSI DEBATI TE PABAZ E TE PA ARGUMENTUAR E KSO SHANTAZHEVE LEJ KTO BUDALLAKINA POR KQYR QKAPO BOHET ABUZIME NEPER KISHA ME FMI QATO NMUJSHI MEJ NAL ËSHT PAK MAMIR SESA KTO BUDALLAKINA TE TUA QE I KOMENTON …………