Gennaro-Gattuso1

Gattuso: Milani ka nevojë për mesfushor

Gennaro Gattuso ka porositur Milanin të blejë mesfushorin e Fiorentinës, Riccardo Montolivo ose atë të Liverpoolit, Alberto Aqulani.

Milani është në kërkim të një mesfushori i cili do të zëvendësonte të larguarin drejt Juventusit, Andrea Pirlo, dhe që të dy emrat e lartpërmendur janë lidhur me transferim në San Siro.

“Mënyra se si shoh unë, Milani ka nevojë për një njeri në mesfushë. Ne të gjithë pak a shumë kemi të njëjtat karakteristika në atë zonë. Ne kemi nevojë për një lojtar i cili mund ta nxitë ekipin të lëvizë më shumë”.

“Mbase Aquilani mund ta bëjë këtë punë më mirë, derisa të gjithë ne e njohim Montolivon, pasi ai ka qenë lojtar i kombëtares italiane për vite. Aquilani dhe Montolivo që të dy janë lojtarë të shkëlqyeshëm”, ka thënë Gattuso për Gazzetta dello Sport.