Gennaro-Gattuso1

Gattuso bën thirrje për rikthimin e Kakas

Mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso është shprehur ‘pro’ një rikthimi të legjendës Rossonere, Leite Kaka.

29 vjeçari është lidhur me një rikthim në San Siro, përkundër pohimeve se Jose Mourinho e dëshiron atë në Bernabeu. Allegri po ashtu tha se një transfer është i pa mundur, ashtu si Adriano Galliani. Por, Gattuso nuk ndalet dhe kërkon që Kaka të rikthehet te vendi.

“Kaka? Ne e dimë se si punojm në Milanello. Ka gjasa që ai të rikthehet, atëherë ai natyrisht do të na ndihmonte”, theksoi Gattuso.