Gary Neville: United duhet të blejë mesfushorë

Gary Neville: United duhet të blejë mesfushorë

Gary Neville: United duhet të blejë mesfushorëLegjenda e Manchester United, Gary Neville, mendon se menaxheri i ri David Moyes punon fuqishëm në tregun e transferimeve.

Neville thotë se Djajtë e Kuq kanë nevojë për përforcime në mesfushë dhe është i bindur se Moyes është duke punuar në këtë drejtim.

“Jam shumë i sigurt se kjo është ideja e David Moyes për shkak të pensionimit të Paul Scholes dhe nevojës së lartë që Michael Carrick të luajë të gjitha ndeshjet”.

“Nëse Moyes fiton disa lëndime, veçanërisht në dikë si Carrick ose Tom Cleverley, ai do të jetë i mangët”, ka thënë Neville.