Galatasaray në bisedime me Chelsean për John Obi Mike

Galatasaray në bisedime me Chelsean për John Obi Mike

Galatasaray në bisedime me Chelsean për John Obi MikeGalatasaray është në bisedime me Chelsean për transferimin e John Obi Mikel.

Jose Mourinho është i interesuar që ta ndryshojë skuadrën, ashtu që nigeriani është njëri nga ata që mund të shiten.

“Jemi të interesuar për Mikel dhe negociatat janë duke u zhvilluar”, ka thënë presidenti i klubit turk, Unal Aysal, përSabah.

Për zëvendësimin e tij, Blutë mendojnë për mesfushorin e Romës, Daniele de Rossi dhe të riun e Vitesses, Marco van Ginkel.