falcao-atlmadrid

Falcao nuk synon t’i sfidojë Messin e Ronaldon

Sulmuesi kolumbian i Atletico Madridit, Radamel Falcao, ka insistuar se është plotësisht i fokusuar në performancën e tij dhe nuk po mendon të matet me yjet si Lionel Messin e Barcelonës e Cristianoi Ronaldon e Real Madridit. 

Reprezentuesi i Kolumbisë më herët kishte thënë se këtë edicion është i gatshëm të garojë me Messin e Ronaldon për trofeun e shënuesit më të mirë të La Ligas. Por, Falcao tash insiston se është i koncentruar vetëm që me Atleticon të arrijë sukses