falcao

Falcao kalon te Atletico Madridi

Porto i ka bërë të ditur tregut portugez të transferimeve (CMVM) se Atletico Madridi ka transferuar sulmuesin Radamel Falcao dhe mesfushorin Ruben Micael për një shumë të kombinuar prej 45 milionë eurosh.

Falcao kështu ka kaluar te Atletico Madridi pas muajve të tërë spekulimesh për transferimin e tij te Chelsea apo te Real Madridi, skuadra këto tejet të interesuara për kolumbianin.

Radamel Falcao është një prej sulmueve më të mirë në futbollin evropian pasi ka shënuar plot 18 gola sezonin e kaluar në Europa League dhe i ndihmoi Portos të fitojë tri tituj, me ç’rast u shndërrua në një prej njerëzve më të kërkuar gjatë këtij afati kalimtar veror.