Cesc Fabregas3

Fabregas lojtar i Barcelonës

Cesc Fabregas shumë shpejt pritet që të kalojë edhe zyrtarisht te Barcelona, gjithnjë sipas mediave angleze.

Zëvëndëspresidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu ka qëndruar në Londër gjatë ditës së djeshme dhe do të qëndrojë edhe gjatë të enjtës për të arritur një marrëveshje me klubin londinez.

Nga ana tjetër besohet se agjenti i Cesc Fabregas është duke përmbyllur detajet kontraktuale të mesfushorit të ardhshëm të Barcelonës, ndërsa kompletimi definitiv i sagës më të gjatë transferuese ndoshta në historinë e futbollit pritet të ndodhë gjatë ditës së sotme (e enjtë).