Elvana Gjata s'ka të ndalur

Elvana Gjata s’ka të ndalur

Elvana Gjata s'ka të ndalurPasi publikoi videoklipin e saj me titull “Fake” (Fals), një dedikim për kolegët e saj këngëtarë dhe për falsitetin e tyre, dhe pesë këngë të reja, si dedikim për pesëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Elvana Gjata është duke punuar për një projekt të ri muzikor.

”Pas festimeve të Vitit të ri, kam shmnagur pak aktivietet, për  të punuar për albumin e tretë që do të publikohet këtë  verë “, ka bërë të ditur këngëtarja për mediat në Kosovë.

Lidhur me këngët e reja të publikuara, Elvana ka thenë se 5 është dashur të punojë shumë për të realizuar projektet dhe se mes tyre këngë të inspiruara nga Nexhmije Pagarusha, Vaçe Zela e nga muzika korçare.