Edinson Cavani drejtë Premierligës

Edinson Cavani drejtë Premierligës

Edinson Cavani drejtë PremierligësCavani ka gjasa të largohet nga Paris Saint-Germain gjatë afatit kalimtar të verës. Sipas tabloidit britanik, Daily Mail menaxheri i sulmuesit uruguaian ka udhëtuar në Londër për të shikuar mundësin e transferimit të tij në Premierligë.

Thuhet se ish sulmuesi i Napolit është i pakënaqur në Ligue 1, derisa nuk është i lumtur as në PSG. Ndërsa, skuadra e Manchester Unitedit dhe Chelsea janë si favoritët në garën për Edinson Cavani.

Gjatë verës që e lamë pas ish sulmuesi i Palermos ishte transferuar nga Napoli në PSG për rreth 60 milion euro.