Diego Armando Maradona flet për Behramin

Diego Armando Maradona flet për Behramin

Diego Armando Maradona flet për BehraminLegjenda i futbollit, Diego Armando Maradona ka thënë fjalë tejet të mirë për futbollistin kosovar, Valon Behrami. Legjenda e futbollit botëror ka thënë se Behrami është një nga lojtarët që i pëlqen më së shumti në Napoli.

“Behrami është një nga të preferuarit e mijë te Napoli. Behrami është një futbollist që ka zemër të madhe, shpirt luftarak dhe një lider i vërtetë. Më duket se është edhe më luftarak se që isha unë dikur” ka thënë Maradona.