David Luiz: Ibra më tha të largohem nga Chelsea

David Luiz: Ibra më tha të largohem nga Chelsea

David Luiz: Ibra më tha të largohem nga ChelseaMbrojtësi brazilian, David Luiz ka treguar se ishte Zlatan Ibrahimovic ai që e sugjeroi që të largohet nga Chelsea për t’u bashkuar me PSG.

Kur Chelsea u takua me PSG gjatë ndeshjes ai më tha: ”Ti duhesh të vish këtu dhe të luash me ne edicionin e ardhshëm ”Ai ishte një nga arsyejet se pse zgjodha Parisin.

Është një nga lojtarët më të mirë në botë dhe një djalosh i mrekullueshëm”, tha Luiz.