Kenny Dalglish5555

Dalglish: Jemi të fortë

Menaxheri i Liverpoolit, Kenny Dalglish, ka këmbëngulur se ai është i kënaqur me fuqinë e skuadrës së tij para udhëtimit drejt Newcastle të shtunën.

“Ne kemi ekip shumë të fortë. Tani kemi tejkaluar formën e dobët dhe jam i sigurtë se vetëm do të fitojmë”.

“Kjo javë e pushimit që kemi pasur na ka dhënë të gjithëve rastin që të forcohemi fizikisht dhe përgatitemi për ndeshjet e radhës. Pres shumë nga Carroll në ndeshjet e ardhshme, pres gola nga ai edhe pse e di që ai do të jetë në stres dhe kjo nuk ndikon pozitivisht”, ka deklaruar Dalglish.