Luis Suarez

Dalglish i kënaqur me formën e Suarez

Menaxheri i Liverpoolit, Kenny Dalglish është shumë i kënaqur me formën e Luis Suarez, por nuk shprehet i befasuar nga kjo gjë.

“Suarez ka qenë në formë të lartë që pas kthimit nga Copa America. Ai ishte votuar lojtari i garës dhe ata e fituan atë titull, kështu që ai do të jetë në formë të mirë”.

“Suarez gjithmonë do të shënojë gola, por tri gola në tri ndeshje është vërtet gjë e mirë për të”, tha Kenny.