Cristiano Ronaldo krenar me tre golat e fundit

Cristiano Ronaldo krenar me tre golat e fundit

Cristiano Ronaldo krenar me tre golat e funditYlli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është i ngazëllyer me hat-trickun e shënuar ndaj Getafes.

Kjo ishte hera e 19-të që Ronaldo shënon tre ose më shumë gola.Ishte mirë të arrij këtë shifër. Jam i kënaqur për këtë, por detyra ime është të vazhdoj të bëj atë që kam bërë dhe të jap më të mirën për këtë klub.

“Dua të thyej rekordet e mia, të jem më i mirë se vitin e kaluar dhe vazhdimisht të përpiqem të jap gjithçka”, ka thënë Ronaldo pas ndeshjes.