Cristiano Ronaldo, e ardhmja e Real Madridit

Cristiano Ronaldo, e ardhmja e Real Madridit

Cristiano Ronaldo, e ardhmja e Real MadriditAncelotti thotë se Cristiano Ronaldo mbetet pjesë integrale e Real Madridit, derisa ka lavdëruar edhe sulmuesin në largim Gonzalo Higuain.

Italiani, i cili për të parën herë drejtoi Madridin në fitoren 6-0 ndaj Bournemouth, është pyetur për të ardhmen e portugezit.

“Cristiano është lojtari më i rëndësishëm në ekip dhe ai do të jetë në të ardhmen, çdokush e njeh atë dhe ai luan ndeshje të mira dhe është i mirë për klubin”.

“Higuain është një lojtar fantastik dhe për momentin ai ende është lojtar i Real Madridit”, ka thënë Ancelotti.