Claudio RanieriClaudio Ranieri nuk i mjaftojnë as 130 milionë euroc

Claudio Ranieri nuk i mjaftojnë as 130 milionë euroc

Claudio RanieriClaudio Ranieri nuk i mjaftojnë as 130 milionë eurocStrategu Italian i skuadrës së pasur Monaco, Claudio Ranieri po dëshiron edhe blerje të tjera për përforcimin e skuadrës së tij.

Atij nuk i mjaftuan 130 milionë eurot e shpenzuara vetëm për 3 lojtarë dhe miliona të tjera për emra të tjer. Ai kërkon ende përforcime, për të arritur të futet vetëm në zonën ‘Champions’.

“Synimi i klubit është të përfundoj në top 3, por këtij ekipi ende po i mungon diqka. Neve na duhen ende lojtarë edhe pse jemi shumë të fortë, ne duhet të forcohemi edhe më tepër. Jemi ende larg skuadrës së PSG, mirëpo ne do të luftojmë deri në fund”, tha Ranieri

Ndryshe, Monaco është duke ndjekur edhe lojtarë si Marchisio, Boateng, Nani, Hulk, Sagna, Evra, Terry, Abida, Molinaro, Digne e tej.