Chelsea pranë eliminimit

Chelsea pranë eliminimit

Chelsea pranë eliminimitChelesa ka pësuar humbje nga Swansea në ndeshjen e parë në kuadër të Capital One Cup të zhvilluar në Stamford Bridge dhe atë me rezultat 2-0.

Blutë në këtë takim u paraqitën me formacionin më të fortë të mundshëm, ndërsa kjo nuk ndikoi në rezultat, pasi mysafirët ishin tejet në nivel.Michu në minutën e 39-të shënoi për 1-0 dhe epërsinë e parë të mysafirëve.

Golin e fitores për 2-0 e shënoi Graham në minutën e fundit të takimit.Ndeshja kthyese që zhvillohet te Swansea do të vendosë ekipin që kualifikohet në finale të Capital One Cup.