Chelsea

Chelsea ofron 30 milionë për Rooneyn

ChelseaChelsea është gati të bëjë ofertën e dytë për të siguruar shërbimet e Wayne Rooneyt.

Menaxheri i londinezëve, Jose Mourinho është i vendosur që të transferojë sulmuesin e United për 30 milionë funte, njofton Daily Mail.

Chelsea javën e kaluar bëri ofertë zyrtare për anglezin mirëpo ajo u refuzua nga United që insistuan se ai nuk është në shitje.

Ndërsa tani “blutë” janë të gatshëm të ofrojnë 30 milionë dhe kontratë pesëvjeçare me pagë javore prej më shumë se 240 mijë funte.