Chelsea e do Gonzalo Higuainin

Chelsea e do Gonzalo Higuainin

Chelsea e do Gonzalo HiguaininHiguain është bërë ‘histori’ gjatë kësaj vere. Fillimisht e kërkoi Juventusi, më pas Arsenali dhe në fund Napoli. Mirëpo, këto nuk janë tri klubet e vetme që e duan sulmuesin e Real Madridit.

Sipas të përditshmes spanjolle AS, klubi i fundit i interesuar për ‘El Pipitan’ është Chelsea. Kjo e përditshme spanjolle shkruan se vetë futbollisti e ka pranuar këtë.

“Mourinho më do në Chelsea”, ka thënë përfaqësuesi argjentinas. Mirëpo, së fundmi mediat spanjolle shkruanin se trajneri Carlo Ancelotti dëshiron ta mbajë në Santiago Bernabeu, Higuainin.