Celentano në spital

Celentano në spital

Celentano në spitalAdriano Celentano, i cili këto ditë është me pushime në Bordighera me bashkëshorten e tij Claudia Mori, është dërguar në spitalin e Sanremos paraditen e së mërkurës për një goditje në kavilje të cilën e ka marrë pasi është rrëzuar në dhomën e hotelit.

Sipas ‘Ansa’, legjenda e muzikës italiane është shoqëruar në spital nga stafi e tij, pa pasur nevojën e transportimit me ambulancë.

Personeli mjekësor i ka bërë një vizitë dhe pasi i ka dhënë ndihmën mjekësore, 75-vjeçari ka lënë ambientet spitalore.