Carlo Ancelotti spastron Realin

Carlo Ancelotti spastron Realin

Carlo Ancelotti spastron RealinSkuadra e Real Madridit vazhdimisht është në qendër të vëmendjes nga mediat për kërkesat ose përforcimet që i bënë gjatë afatit afateve kalimtar.

Por, kësaj radhe ekipi nga Snatiago Bernabeu nuk po e kërkon askënd. Sipas medieve spanjolle, trajneri Carlo Ancelotti ka përpiluar një listë me emrat e futbollistëve që mund të largohen nga klubi gjatë afatit kalimtar të verës.

Në listës së zezë të Ancelottit thuhet se janë kapiteni Iker Casillas, mbrojtësi Fabio Coentrao, mesfushorët Casemiro, Sami Khedira, Isco dhe Angel di Maria. Por në listë përfshihet edhe sulmuesi Alvaro Moratta.