Luis Suarezzz

Carling Cup: Fitojnë Liverpool dhe City

Liverpooli ka shënuar fitore sensacionale në transfertë te Stoke City duke përmbysur disavantazhin, përderisa Manchester City zhvilloi seancë stërvitore me Wolves.

Pa dyshim heroi i Liverpoolit në këtë takim ishte Luis Suarez. Fillimisht, Jones kaloi në epërsi Stoke Cityn në fund të pjesës së parë (44’).

Luis Suarez shënoi dy herë në minutën e 54 dhe 85-të për fitoren e madhe të Liverpoolit dhe kualifikimin në çerekfinale të Carling Cup.

Edin Dzeko dy herë (40’ dhe 64), Nasri (39’) dhe Johnson (37’) ishin shënuesit për Cityn përderisa një autogol shënoi De Vries (50’) dhe dy gola të pa rëndësishëm shënuan edhe vendasit në fitoren prej 5-2 të Cityt dhe kualifikimit të sheikëve në çerekfinale të Carling Cup.