f1_21-baski-sp1332316941

Bashkimi kërkon fitore midis Prishtinës

Bashkimi është maksimalisht i motivuar para duelit me Sigal Prishtinën, insiston kapiteni i ekipit prizrenas, Artan Kurti.

Ai të martën, tha se Bashkimi udhëton në Prishtinë me synimin për të shënuar fitore. Kjo ndeshje luhet të mërkurën (sot, 19:00) dhe i takon javës së 21-të të BKT Superligës në basketboll.

Bashkimi ka shënuar fitore në tri ndeshjet e fundit, pas tri humbjeve që i pësoi në start të pjesës pranverore nga Trepça, Peja dhe Kolegji Universi