Barcelona e gjen pasardhësin e Xavit

Barcelona e gjen pasardhësin e Xavit

Barcelona e gjen pasardhësin e XavitBarcelona e ka gjetur pasardhësin e Xavit Hernandez. Skuadra katalonase thuhet se është e vendosur që në janar të vitit 2016 të transferoi mesfushorin italian, Marco Verrati.

Ylli i PSG-së thuhet se është objektivi kryesor i Barcës dhe se për këtë e ka njoftuar edhe PSG-në.

Skaudra franceze thuhet se e ka gati zëvëndësuesin e Verratit. Mousa Sissoko i Newastlet do të jetë pasardhësi i tij. Verrati do ti kushtoi 50 milion euro Barcelonës.