Atletico Madrid “hap fals” me Mallorcan

Atletico Madrid “hap fals” me Mallorcan

Atletico Madrid “hap fals” me MallorcanAtletico Madrid në javën e 18-të të La Ligas, nuk shkon më larg se një barazim 1-1 me Real Mallorcan. Madrilenët hasën vështirësi në një sfidë që në letër konsiderohej e lehtë, pasi pjesa e parë përfundoi me rrjeta të paprekura nga të dyja skuadrat.

Vetëm në pjesën e dytë gjërat fillojnë të lëvizin për të dyja ekipet, por është Atletico që kalon në avantazh i pari në min. 73’ me anë të Raul Garcias.

Dukej se fitorja ishte e sigurtë për madrilenet, por festën vendasave ia “prish” Kevin pasi në minitën e 87 barazoi rezultatin. Atl. Madrid ngjitet në kuotën e 41 pikëve dhe ndodhet 11 pikë larg Barcelonës.