Arsene Wenger i kënaqur që City u mposht

Arsene Wenger i kënaqur që City u mposht

Arsene Wenger i kënaqur që City u mposhtMenaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, është i lumtur pasi Manchester City u mposht nga Chelsea gjatë të hënës.

Wenger pranon se çdo pretendent për titull tash nuk është krejtësisht i fokusuar në 14 ndeshjet e mbetura, pasi të gjithë mund të mposhten.

“U thash këtë një muaj më parë, dhe ju nuk më besuar – nuk ka një skuadër të pathyeshme, mendoj, pasi ka shumë skuadra kualitative në Ligën Premier”.

“Çështja është se sa afër formës më të mirë jeni secilën herë kur vendoset ndeshja”, ka thënë Wenger.