Arsene Wenger e mbron Van Gaalin

Arsene Wenger e mbron Van Gaalin

Arsene Wenger e mbron Van GaalinTrajneri i Arsenalit, Arsene Wenger i konsideron si krejtësisht logjike taktikat e Louis Van Gaal te Manchester United. Unë nuk e kuptoj se cili është problemi. Ndaj West Ham në 10 minutat e fundit ata luajtën me topa të gjatë dhe kjo ishte krejtësisht logjike.

Madje nuk besoj se Van Gaal i ka thënë lojtarëve që të luajnë me topa të gjatë, por kur në zonë keni lojtar si Fellaini, Rooney apo Van Persie gjithçka është normale”, tha Wenger.