diego wolfsburg

Arrihet marrëveshja në mes Diegos dhe Atletiko Madridit

Braziliani i Volfsburgut, Diego është farë pran transferimit të skuadra spanjolle, Atletiko Madrid.

Mediat spanjolle raportojnë se kalimi i brazilianit tek skuadra madrilene është në prag të finalizimit.

Raportohet se ish- mesfushori i Juventusit në Madrid do të kaloj për shumën 10 milionë euro, ndërsa do të firmos kontratë tri vjeçare.