Nicolas Anelka

Anellka të largohet nga Chelsea

Sulmuesi i Chelseat, Nicolas Anelka duket se ka vendosur të largohet nga Chelsea pasi u la në pankinë për ndeshjen hapëse të sezonit ndaj Stoke Cityt.

Kështu së paku raporton The Mirror që nuk e sheh sulmuesin në planet e Andres Villas Boas, sidomos pas transferimit të Fernando Torresit në janar.

Torres, Drogba, Sturridge, Kalou dhe Malouda të gjithë janë njerëz ofensivë dhe së bashku me romelu Lukakun që pritet së shpejti të jetë në formacionin bazë, vështirë se francezi mund të gjejë më vend, jo në fushë, po as në pankinë.