Ancelotti: S'jemi dorëzuar akoma për titullin

Ancelotti: S’jemi dorëzuar akoma për titullin

Ancelotti: S'jemi dorëzuar akoma për titullinAncelotti ka deklaruar pas disfatës me Sevillën se Reali nuk është dorëzuar për titull. Trajneri italian parashikon se gara për titull është e hapur deri në fund.

“Na mungoi ekuilibri i lojës. Ne pranuam dy gola atëherë kur duhej të shënonim. Mbrojtja nuk ishte në nivelin e duhur dhe kjo kushtoi në fund.

Ne nuk dorëzohemi në La Liga sepse gara është e hapur deri në fund. Barcelona, Athletico dhe Reali, janë tri skuadra që do të garojnë për titull” ka thënë Ancelotti.