Carlo-Ancelotti

Ancelotti kërkoi Arsenalin dhe Tottenhamin

Ish-bosi i Chelseat, Carlo Ancelotti ka pranuar se ai ka synuar të transferohej te Arsenali ose Tottenhami në fund të sezonit, para se të nënshkruante me klubin francez Paris Saint-Germain.

“Unë kam shpresuar që gjatë verës të lirohet një pankinë te Arsenali apo Tottenhami dhe të punësohem si menaxher, isha lodhur nga mos puna”.

“Më pas Al Khelaifi, pronari i PSG, i cili është i njëjtë me Abramovichin, nuk i pëlqen të flitet për të në vend të ekipit. Berlusconi dalloi prej të dyve. Më pas më erdhi oferta dhe e pranova për të drejtuar PSG”, tha ‘Carlito’.