Massimiliano-Allegri 787878

Allegri: Nuk kemi frikë nga rivalët

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, ka deklaruar se ekipi i tij nuk ka frikë nga askush, pas rezultateve të këqija në fillim të sezonit dhe para ndeshjeve të mëdha ndaj Interit dhe Juventusit.

“Ne duhet që të jemi të qetë, sepse kur luajmë kemi frikë nga kundërshtarët, kjo nuk do të ndodhë tani e tutje”.

“Gjëja e mirë është se jemi shumë të mirë në mbrojtje. Në San Siro disi topat po hyjnë në mbrojtje dhe nuk e di pse po ndodh kjo, ndoshta për një muaj kjo rregullohet”, ka thënë Allegri.