Massimiliano Allegri

Allegri: Cassano vendos vet për të ardhmen

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri beson se Antonio Cassano do të qëndrojë në San Siro, por tha se sulmuesi duhet të marrë një vendim për të ardhmen e tij.

“Unë jam i bindur se ai do të qëndrojë dhe klubi ka këtë qëndrim për të ardhmen e tij. Por, ai është që vendos për të ardhmen e tij, për të luftuar për një ekip që garanton tituj”.

“Paraqitja e mirë për kombëtaren i ka dhënë shtytje të madhe. Ai luajti shumë mirë edhe ndaj Malmos. Ai është lojtar me rëndësi. Është në dorë të tij që të vëndosë”, ka thënë Allegri.