Albin Kurti, duaje tënden!

Albin Kurti, duaje tënden!

Albin Kurti, duaje tënden!Lideri i Lëvizjes Vetëvednsoje!, Albin Kurti është kurorëzuar në Komunën e Prishtinës, me gruan e tij norvegjeze, Rita Augestad Knudsen.Ata janë martuar javën e kaluar.

E disa fotografi të dasmës së tyre i ka bërë publike në Erzen Vraniqi, që është zëdhënës në këtë parti. Ai i ka postuar fotografitë në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”.

Fotografinë ku Albini dhe Rita shihen duke u puthur e ka postuar Fisnik Ismaili.

 

Albin Kurti, duaje tënden!