Aksident në Shkup, lëndohet një person

Aksident në Shkup, lëndohet një person

Aksident në Shkup, lëndohet një personNë orët e mbrëmjes së sontme janë aksidentuar dy automjete në rrugën tek Radiotelevizioni i Maqedonisë në Shkup, nga ku një person mbeti i lënduar.

Ende nuk dihen arsyet e këtij askdenti, por bëhet fjalë për përplasje mes makinës e tipit “Renault Megane” dhe makinës “Lada Niva”, për shkak të rrotullimit të makinës Lada një bashkëudhëtar tek kjo makinë mbeti i lënduar, raporton Telegrafi maqedon.

Personi i lënduar me automjetin e ndihmës së shpejtë është transferuar në Qendrën Emergjente në Shkupit.