Emmanuel

Adebayor luan ndaj United me Tottenhamin

Tottenhami është i bindur se mund të përmbyllë me sukses një marrëveshje huazimi për sulmuesin Emmanuel Adebayor brenda 48 orëve të ardhshme, gjithnjë sipas Goal.

Shuma e huazimit besohet të jetë rreth 2 milionë funte, përderisa nga 170 mijë funte në javë sa do t’i fitojë togolezi te Tottenhami, 85 mijë do t’i paguajë City.

Edhe Real Madridi ishte i interesuar për ta rikthyer Adebayor në Bernabeu, por së fundmi Tottenhami ishte më serioz dhe është pranë ish-sulmuesit të Arsenalit.